logo

Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350     Łukasz Weber tel. +48 691 737 853     biurotechnologia-wody.pl

Dział technologa

Warsztaty w Boszkowie

W tym roku szczególnie ciekawie zapowiadają się m.in. następujące zagadnienia:

 

1. Stal nierdzewna w technologii uzdatniania wody. Temat w którym omawiane będą kwestie gatunków stali stosowanych na SUW, spawania, łączenia różnych gatunków, a także co najważniejsze korozji stali nierdzewnych, która nierzadko kładzie się cieniem na żywotności i estetyce instalacji wykonanych z tego materiału.

 

2. Eksploatacja SUW. Stały blok tematyczny poruszany na warsztatach, w którym prezentowane są zagadnienia związane z problemami w uzdatnianiu wody, a także sposobami na ich rozwiązanie. Autorzy omawiają ciekawe przypadki różnych obiektów z całego kraju, przedstawiając tok rozwiązywania problemu.

 

3. Stabilność wody w sieci wodociągowej - referat dogłębnie analizuje czynniki wpływające na zmiany jakości wody w sieci dystrybucyjnej. niejednokrotnie bowiem zdarza się, że woda uzdatniona, wypływa z SUW o bardzo wysokich parametrach, po czym jej jakość się istotnie zmienia, do stopnia nieakceptowanego przez normy.

 

4. Stabilność wody z punktu widzenia wytrącania węglanów i metody usuwania twardości. Unikatowy temat, rzadko poruszany na konferencjach i seminariach wodociągowych, w którym autorzy przedstawią różne aspekty postrzegania twardości przez odbiorców oraz omówią metody zmiękczania wody przeznaczonej do celów komunalnych, stosowane w Europie.

 

5. Postępowanie w przypadku zanieczyszczenia wody substancjami chlorowcopochodnymi. Bardzo ciekawy temat pokazujący tok i procedury postępowania w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia ujęcia substancjami nienaturalnymi dla wód podziemnych i powierzchniowych - na przykładzie jednego z wodociągów w zachodniopomrskiem.

 

Poza wymienionymi zagadnieniami przewidywane są również tematy związane z:

  • uderzeniami hydraulicznymi w instalacjach uzdatniania wody (skutkami uderzeń oraz sposobami przeciwdziałania tym zjawiskom)

  • analityką w kontroli parametrów uzdatniania wody (analizatory żelaza, manganu, mętności)

Szczególnym punktem warsztatów będzie wycieczka na SUW Mosina, stanowiąca nawiązanie do zeszłorocznego spotkania. Będzie na niej prezentowana działająca gospodarka osadowa, odwadniania osadów żelazowych i manganowych z uzdatniania wody podziemnej. W skład całego ciągu technologicznego wchodzą m.in. komory koagulacji, osadniki, zagęszczacze grawitacyjne i prasy odwadniające firmy Bellmer. Uczestnicy będą mogli obserwować przebieg procesu odwaniania i ocenić powstający odpad – czyli odwodniony i sprasowany wodorotlenek żelazowy.

 

Szczegółowy program warsztatów jak i karty zgłoszeniowe znajdują się na stronie Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

Dodał: Łukasz WEBER

 

 

 

Dodano: wtorek 11 września 2012

Losowe zdjęcia

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
        Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350
Łukasz Weber tel. +48 691 737 853

        biurotechnologia-wody.pl

© Copyright 2019 www.technologia-wody.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl