logo

Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350     Łukasz Weber tel. +48 691 737 853     biurotechnologia-wody.pl

szkolenia

Aktualności

Sandomierzowi grozi katastrofa budowlana
Dramatyczna walka o uratowanie XIV wiecznej sandomierskiej starówki. Pękła rura miejskiego wodociągu. W znajdującej się pod rynkiem Podziemnej Trasie Turystycznej dziewięć metrów pod ziemią, woda tryskała jak z kranu.


czytaj więcej

Dodano: sobota 15 grudnia 2007
Woda cenna jak ropa
Słodka woda staje się coraz bardziej pożądanym towarem. Jej masowym eksportem zajęli się już Norwegowie i Kanadyjczycy. Gdy nadejdzie kryzys to oni zaczną zarabiać "hydrodolary". Życiodajnej cieczy zaczyna brakować już nie tylko w Afryce czy na Bliskim Wschodzie, ale i w niektórych rejonach Europy czy Stanów Zjednoczonych. Choć jeszcze dzisiaj transport wody jest na granicy opłacalności, to jednak próby jej wywożenia z terenów bogatych w ten surowiec budzą ogromne emocje.


czytaj więcej

Dodano: piątek 14 grudnia 2007
WROCŁAW - Nagroda dla MPWiK
Wrocławskie wodociągi nagrodzone. Spółka MPWiK została laureatem konkursu Gazele Biznesu. W zestawieniu oceniano 20 tysięcy firm. Oceniano wiarygodność, reputację, podejście do pracowników i kondycję finansową.


czytaj więcej

Dodano: czwartek 13 grudnia 2007
Punkt wymiany oleju obok zbiornika wody pitnej w Bukówce
W Bukówce tuż obok 180-hektarowego zbiornika wody pitnej dla Wałbrzycha mieszkańcy zrobili sobie nielegalny punkt wymiany oleju. Dla ułatwienia sobie sprawy stary olej wylewają wprost do ziemi. Jowita Martyńska z urzędu miasta w Lubawce mówi, że nikogo jednak za rękę nie złapano.


czytaj więcej

Dodano: środa 12 grudnia 2007
Do Wisły wyciekło kilkanaście tysięcy litrów ropy
Prawdopodobnie kilkanaście tysięcy litrów oleju napędowego przedostało się do Wisły koło Włocławka z nieszczelnego rurociągu. Kilkukilometrowa plama dotarła do Torunia.


czytaj więcej

Dodano: wtorek 11 grudnia 2007
PLESZEW - Wyniki śledztwa w sprawie skażenia wody
Zdaniem prokuratury nie ma winnych wiosennego skażenia wody w Pleszewie. Według śledczych przyczyny zanieczyszczenia ujęcia wody w Tursku były obiektywne, niezależne od ludzi i wynikały ze zjawisk klimatycznych oraz geologicznych. Śledztwo zostało wszczęte bezpośrednio po ujawnieniu zanieczyszczenia wody w wodociągu publicznym w Pleszewie. Po miesiącu pleszewska prokuratura wyłączyła się ze śledztwa i przekazała dochodzenie do prokuratury w Ostrzeszowie.


czytaj więcej

Dodano: niedziela 9 grudnia 2007
W Lubiszynie woda skażona bakteriami coli
W wodociągu w podgorzowskim Lubiszynie sanepid wykrył bakterie z grupy coli. Wodę do rutynowego badania pobrano w poniedziałek. Komunikat o skażeniu pojawił się w czwartek o godz. 13.30 na stronie internetowej sanepidu. - Od momentu pobrania wody do badania, do otrzymania wyników mija co najmniej 76 godzin. Nie da się tego zrobić szybciej - mówi Dorota Konaszczuk, powiatowy inspektor sanitarny.


czytaj więcej

Dodano: czwartek 6 grudnia 2007
Brązowe rzeki są „bardziej naturalne”
Rzeki i jeziora północnej Europy i Ameryki, których woda stała się brunatna, powracają do bardziej naturalnego stanu, podobnie jak w okresie przedindustrialnym. Oznaką tego jest brązowienie ich wód. O wiele mniejsza ilość kwaśnych deszczy niż była w latach 70. spowodowała, że do wód przenika o wiele więcej rozpuszczonego węgla organicznego - sugerują wyniki badań opublikowane w ostatnim numerze "Nature".


czytaj więcej

Dodano: środa 5 grudnia 2007
Spór o rosnące ceny wody w Gdańsku
Gdańsk chce w nowym roku podnieść ceny wody i odprowadzanych ścieków aż o 15%. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna tłumaczy się natłokiem inwestycji. Prezesi 28 spółdzielni mieszkaniowych protestują i grożą pozwami sądowymi.


czytaj więcej

Dodano: poniedziałek 3 grudnia 2007

Losowe zdjęcia

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
        Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350
Łukasz Weber tel. +48 691 737 853

        biurotechnologia-wody.pl

© Copyright 2019 www.technologia-wody.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl