logo

Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350     Łukasz Weber tel. +48 691 737 853     biurotechnologia-wody.pl

szkolenia

Aktualności

Wpuszczeni w kanał
Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazał wczoraj do Urzędu Miasta Łodzi i Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej informację, że ponad 1,5 tysiąca rodzin w Łodzi nie przyłączyło się do miejskiej kanalizacji, choć minęły co najmniej 2 lata od oddania jej do użytku. Problem dotyczy przede wszystkim osób w podeszłym wieku, schorowanych, o niskich dochodach lub pozbawionych stałego źródła dochodu.


czytaj więcej

Dodano: sobota 5 stycznia 2008
SZCZECIN - Oczyszczalnia z półtorarocznym poślizgiem
Znacznie ponad połowa inwestycji w system wodno-ściekowy miasta jest za nami. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Oczyszczalnia Pomorzany miała działać od grudnia. Ruszy w maju 2009.


czytaj więcej

Dodano: piątek 4 stycznia 2008
Gmina przejmie wodociągi
Zawierciańscy radni przyjęli nadesłany z Ministerstwa Skarbu Państwa projekt umowy bezpłatnego przejęcia przez gminę udziałów spółki Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.


czytaj więcej

Dodano: czwartek 3 stycznia 2008
RYDZYNA - Mieszkalnictwo już w urzędzie
Zlikwidowany został Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rydzynie (woj. wielkopolskie, powiat leszczyński). Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Dotychczasowe zadania z zakresu gospodarki mieszkaniowej realizowane będą teraz przez Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie.


czytaj więcej

Dodano: środa 2 stycznia 2008
Biblioteka Technologa. Konferencja: WODA 2006
W "Bibliotece Technologa" prezentujemy bibliografię, spis artykułów zamieszczonych w czasopismach branżowych, materiałach konferencyjnych, poświęconych szeroko rozumianej tematyce ujęć, uzdatniania, dystrybucji oraz zarządzania systemami wodnymi.Bibliografia jest pomocna w poszukiwaniach konkretnego zagadnienia, odsyła również do pozycji literaturowych, które zawierają informacje na interesujący temat.XIX Krajowa Konferencja, VII Międzynarodowa Konferencja: "Zaopatrzenie w wodę, jakość i ochrona wód" WODA 2006.


czytaj więcej

Dodano: sobota 22 grudnia 2007
Mieszkańcy Steknicy nie mają wody od 4 tygodni i jeszcze na nią poczekają kilka dni
Ponad 4 tygodnie mieszkańcy Steknicy (gmina Wicko) żyją bez bieżącej wody. Krany wyschły z powodu awarii pomp, które pobierały wodę z ujęcia głębinowego, należącego do Nadleśnictwa Lębork. Potem źródło wody, które dotychczas było w tym miejscu, zniknęło. Trzeba było kopać głębiej. W końcu robotnicy natrafili na wodę, ale zanim popłynie ona z domowych kranów, 73 mieszkańców wsi musi jeszcze poczekać. I to ponad tydzień, dlatego że pompy, instalacja i wodociąg muszą zostać przepłukane i odchlorowane. Potem woda trafi do przebadania do lęborskiego sanepidu. Badania potrwają trzy dni.


czytaj więcej

Dodano: środa 19 grudnia 2007
Escherichia coli, proszona do zdjęcia! Nowa metoda identyfikacji bakterii
Pałeczki z rodzaju Escherichia występują w przewodzie pokarmowym zwierząt i ludzi. Niektóre typy E. Coli mogą powodować biegunki i inne zaburzenia ze strony układu pokarmowego u dzieci a także ludzi dorosłych. Inne mogą powodować choroby zwierząt domowych i hodowlanych. Z tych powodów zostały one wybrane jako wskaźnik sanitarny. Ich obecność w produktach żywnościowych,czy wodzie, wskazuje na zakażenie wtórne danego produktu. Określenie obecności tych bakterii w badaniachzajmuje przynajmniej dobę dla testów Rapid lub kilka dni dla standardowej analizy laboratoryjnej


czytaj więcej

Dodano: poniedziałek 17 grudnia 2007
Energia przyszłości
Urządzenie skonstruowane przez włoskich naukowców pozwala na fotokatalityczne przekształcanie wody w wodór i tlen pod wpływem światła. Konstrukcja umożliwia automatyczną separację gazów, dzięki temu metoda ta jest tańsza i bardziej przydatna, donosi "Chemical Communications".


czytaj więcej

Dodano: poniedziałek 17 grudnia 2007
Wyznaczanie długości cyklu filtracyjnego - pojemność masowa filtrów
Oprócz powszechnie znanej i często stosowanej zwłaszcza w przypadku filtrów ciśnieniowych, metody wyznaczania długości cyklu filtracyjnego na podstawie strat ciśnienia coraz bardziej popularnym sposobem, weryfikującą odczyty manometrów jest obliczanie pojemności masowych złóż i porównywanie z dopuszczalnymi dla danego materiału filtracyjnego wartościami.
Metoda obliczeniowa polega na wyliczeniu ile na filtrze zatrzymało się zawiesin - najczęściej żelaza (a w przypadku koagulacji - zawiesin pokoagulacyjnych - chociaż jest to nieco trudniejsze), a następnie porównaniu wyliczonej wartości z zalecaną dla danego złoża filtracyjnego.


czytaj więcej

Dodano: sobota 15 grudnia 2007

Losowe zdjęcia

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
        Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350
Łukasz Weber tel. +48 691 737 853

        biurotechnologia-wody.pl

© Copyright 2019 www.technologia-wody.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl