logo

Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350     Łukasz Weber tel. +48 691 737 853     biurotechnologia-wody.pl

szkolenia

Artykuły

Escherichia coli, proszona do zdjęcia! Nowa metoda identyfikacji bakterii
Pałeczki z rodzaju Escherichia występują w przewodzie pokarmowym zwierząt i ludzi. Niektóre typy E. Coli mogą powodować biegunki i inne zaburzenia ze strony układu pokarmowego u dzieci a także ludzi dorosłych. Inne mogą powodować choroby zwierząt domowych i hodowlanych. Z tych powodów zostały one wybrane jako wskaźnik sanitarny. Ich obecność w produktach żywnościowych,czy wodzie, wskazuje na zakażenie wtórne danego produktu. Określenie obecności tych bakterii w badaniachzajmuje przynajmniej dobę dla testów Rapid lub kilka dni dla standardowej analizy laboratoryjnej


czytaj więcej

Dodano: poniedziałek 17 grudnia 2007
Energia przyszłości
Urządzenie skonstruowane przez włoskich naukowców pozwala na fotokatalityczne przekształcanie wody w wodór i tlen pod wpływem światła. Konstrukcja umożliwia automatyczną separację gazów, dzięki temu metoda ta jest tańsza i bardziej przydatna, donosi "Chemical Communications".


czytaj więcej

Dodano: poniedziałek 17 grudnia 2007
Wyznaczanie długości cyklu filtracyjnego - pojemność masowa filtrów
Oprócz powszechnie znanej i często stosowanej zwłaszcza w przypadku filtrów ciśnieniowych, metody wyznaczania długości cyklu filtracyjnego na podstawie strat ciśnienia coraz bardziej popularnym sposobem, weryfikującą odczyty manometrów jest obliczanie pojemności masowych złóż i porównywanie z dopuszczalnymi dla danego materiału filtracyjnego wartościami.
Metoda obliczeniowa polega na wyliczeniu ile na filtrze zatrzymało się zawiesin - najczęściej żelaza (a w przypadku koagulacji - zawiesin pokoagulacyjnych - chociaż jest to nieco trudniejsze), a następnie porównaniu wyliczonej wartości z zalecaną dla danego złoża filtracyjnego.


czytaj więcej

Dodano: sobota 15 grudnia 2007
Sandomierzowi grozi katastrofa budowlana
Dramatyczna walka o uratowanie XIV wiecznej sandomierskiej starówki. Pękła rura miejskiego wodociągu. W znajdującej się pod rynkiem Podziemnej Trasie Turystycznej dziewięć metrów pod ziemią, woda tryskała jak z kranu.


czytaj więcej

Dodano: sobota 15 grudnia 2007
Woda cenna jak ropa
Słodka woda staje się coraz bardziej pożądanym towarem. Jej masowym eksportem zajęli się już Norwegowie i Kanadyjczycy. Gdy nadejdzie kryzys to oni zaczną zarabiać "hydrodolary". Życiodajnej cieczy zaczyna brakować już nie tylko w Afryce czy na Bliskim Wschodzie, ale i w niektórych rejonach Europy czy Stanów Zjednoczonych. Choć jeszcze dzisiaj transport wody jest na granicy opłacalności, to jednak próby jej wywożenia z terenów bogatych w ten surowiec budzą ogromne emocje.


czytaj więcej

Dodano: piątek 14 grudnia 2007
WROCŁAW - Nagroda dla MPWiK
Wrocławskie wodociągi nagrodzone. Spółka MPWiK została laureatem konkursu Gazele Biznesu. W zestawieniu oceniano 20 tysięcy firm. Oceniano wiarygodność, reputację, podejście do pracowników i kondycję finansową.


czytaj więcej

Dodano: czwartek 13 grudnia 2007
Punkt wymiany oleju obok zbiornika wody pitnej w Bukówce
W Bukówce tuż obok 180-hektarowego zbiornika wody pitnej dla Wałbrzycha mieszkańcy zrobili sobie nielegalny punkt wymiany oleju. Dla ułatwienia sobie sprawy stary olej wylewają wprost do ziemi. Jowita Martyńska z urzędu miasta w Lubawce mówi, że nikogo jednak za rękę nie złapano.


czytaj więcej

Dodano: środa 12 grudnia 2007
Do Wisły wyciekło kilkanaście tysięcy litrów ropy
Prawdopodobnie kilkanaście tysięcy litrów oleju napędowego przedostało się do Wisły koło Włocławka z nieszczelnego rurociągu. Kilkukilometrowa plama dotarła do Torunia.


czytaj więcej

Dodano: wtorek 11 grudnia 2007
PLESZEW - Wyniki śledztwa w sprawie skażenia wody
Zdaniem prokuratury nie ma winnych wiosennego skażenia wody w Pleszewie. Według śledczych przyczyny zanieczyszczenia ujęcia wody w Tursku były obiektywne, niezależne od ludzi i wynikały ze zjawisk klimatycznych oraz geologicznych. Śledztwo zostało wszczęte bezpośrednio po ujawnieniu zanieczyszczenia wody w wodociągu publicznym w Pleszewie. Po miesiącu pleszewska prokuratura wyłączyła się ze śledztwa i przekazała dochodzenie do prokuratury w Ostrzeszowie.


czytaj więcej

Dodano: niedziela 9 grudnia 2007

Losowe zdjęcia

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
        Karol Szambelańczyk tel. +48 691 683 350
Łukasz Weber tel. +48 691 737 853

        biurotechnologia-wody.pl

© Copyright 2019 www.technologia-wody.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl